چهارشنبه, 2 فروردين 1402
  • ساعت : ۲۲:۴۹
  • تاريخ :
     ۱۴۰۱/۱۱/۲۹ 
  • تعداد بازدید : 10
  • کد خبر : ۲۷۸۷۵
دفتر ترویج دانش و فناوری کشاورزی خبر داد:
هفدهمین برنامه روز انتقال یافته های تحقیقاتی ملی با موضوع خوراك آماده دام و طیور برگزار شد

با هماهنگی دفتر ترویج دانش و فناوری کشاورزی موسسه آموزش و ترویج کشاورزی، هفدهمین برنامه  روز انتقال یافته های تحقیقاتی ملی با موضوع خوراک آماده دام و طیور، روز سه شنبه ۲۵ بهمن به صورت مجازی در کشور برگزار شد.

۴.jpg

در این برنامه ملی، رییس موسسه تحقیقات علوم دامی کشور، خوراک دام را به صورت تامین تمامی مواد مغذی موردنیاز بدن حیوان به مقدار مناسب دانست و گفت:به نحوی که نسبت هر یک از مواد مغذی در جیره به حالت توازن باشد تا بهره دهی آن در حفظ سلامت حیوان و تولید محصول به حداکثر برسد.

 وی با بیان اینکه، نیاز به خوراک دام  در کشور رو به افزایش است، افزود: بخشی از آن از طریق واردات تامین می شود و مابقی تولید داخل است.

۳.jpg

مهاجر،درخصوص نقش تعیین کننده تغذیه گفت:درمواردی چون سلامت، تولیدمثل، رشد و رسیدن به مرحله باروری در سن مناسب، طول عمر مفید حیوان و اقتصاد تولید، در کوتاه مدت و بلند مدت تغذیه مناسب حیوان نقش تعیین کننده دارد و خوراک کامل همان جیره غذایی مورد نیاز حیوان است که در آن بخش علوفه ای به همراه مواد متراکم و افزودنی های غذایی را با هم مخلوط کرده و در اختیار حیوان قرار می دهند.

۵.jpg

رییس موسسه تحقیقات علوم دامی کشور، درخصوص برنامه های تحقیقاتی  خوراک دام گفت: با عنایت به سیاست های برنامه اقتصاد مقاومتی و لزوم مشارکت بیشتر بخش خصوصی این فعالیت ها بیشتر در قالب شرکت های دانش بنیان پیگیری خواهد شد.

در ادامه عضوهیات علمی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی خراسان رضوی، با بیان اینکه برخی مواقع فرآوری زیاد جو، تجزیه نشاسته در شکمبه را خیلی بالا می برد که اغلب کاهنده مصرف خوراک در نشخوارکنندگان است،اظهارداشت:از سویی تغذیه جو فرآوری شده در دامنه بالا نیز ریسک SARAرا افزایش می دهد و ناهم زمانی های ATP و اسکلت کربنی و ترکیبات نیتروژنی را در پی دارد.

۸.jpg

در این برنامه ملی همچنین نماینده بخش خصوصی،  نیز  درخصوص کیفیت خوراک دام گفت:  به چندین عامل مختلف که مهم ترین آنها ترکیبات جیره است بستگی دارد. چگالی حجم و شاخص پایداری پلت یعنی نسبت وزن باقیمانده  پلت ها پس از پایان آزمایش به وزن اولیه پلت ها قبل از انجام آزمایش، میزان جدا شدن روغن از خوراک، نسبت وزن ماده خشک بعد از تکان دادن آب کردن به وزن ماده خشک نمونه اولیه، شاخص سختی خوراک یا همان مقاومت خوراک در برابر نیروی وارد شده  را از موارد مهم تولید خوراک دام برشمرد.

مدیر  دپارتمان تکنولوژی و کیفیت اتحادیه تعاونی های کارخانجات خوراک دام، طیور و آبزیان نیز با حضور در این برنامه ملی با بیان موضوعات تخصصی در حوزه ی خوراک دام، به سوالات مطرح شده پاسخ داد.

۲.jpg

۸.jpg

امتیاز :  ۱.۰۰ |  مجموع :  ۱

برچسب ها

    6.0.17.0
    V6.0.17.0